Indulona 7 (jar 2013)

Fotky z Indulony 7 sa nachádzajú v tejto fotogalérii.

Kvetná nedeľa pod Tatrami

Indulona je už dávno za nami. Ale vo mne ešte stále doznieva ako vydarený koncert. Prebehla počas „kvetnonedeľného“ víkendu vo sviežom tatranskom vzduchu mestečka Svit a bola plná nielen Veľkej noci, ukážok zo Svätého Písma, vydarenej i nevydarenej umeleckej tvorby, ale aj rôznych hudobných žánrov. Ako sa to dá všetko skĺbiť do jednej úspešnej akcie? Jednoducho. Ak si pozvete tých správnych ľudí.

Ostrý štart

Na Indulonach už máme stálu klientelu. Nehovorím, že sem-tam niekto nový nepribudne, ale jadro zostáva. Zoznamovačky, ktoré boli preto skôr konverzačné, prerušil náš prvý hosť – otec Cyril Hamrák z Važca. Ani nás nenechal dokončiť aktivitu a surovo nabehol na prvú tému – životné povolanie. To sa týka naozaj každého, takže úspech bol zaručený.

Charizmatická, vzdelaná, usmievavá

Pani M. Dravecká je učiteľka na konzervatóriu, vyzná sa v hudbe aj v teológii. Postaršia nenápadná žena s neuveriteľnou charizmou. Do Svitu prišla v sobotu, bez škrupúľ si sadla k stolu a v priebehu troch minút mala okolo seba celý fanklub.  Polovica osadenstva si s ňou hneď po raňajkách dala diskusný blok o Veľkej noci. Úzky súvis starozákonnej Paschy a novozákonnej Veľkej noci, chrámová opona, „Eli, Eli“, obeta, baránok, „delia si moje šaty“ a kopa ďalších vecí zrazu vyzerala omnoho jasnejšie.

Čítať ďalej: Kvetná nedeľa pod Tatrami

Podrobné informácie pre účastníkov Indulony 7

Informácie o blížiacej sa Indulone sú v tomto dokumente. Mimochodom, upútavka na podujatie je aj na stránkach Slovenského skautingu.

Pozvánka na Indulonu 7

Srdečne Vás pozývam na v poradí už siedmu Indulonu (Intelektuálne, Duchovné a Logické Napredovanie). Uskutoční sa 22. - 24. 3. 2013 v malebnom prostredí pod Tatrami - vo Svite (SKALA - Formačné stredisko hnutia Fokoláre).

Témami nás prevedú - Mgr. Juraj Kresila, PhD., s ktorým budeme diskutovať na tému "Umenie a gýč" a Mgr. Mária Dravecká, ktorá bude hovoriť o umení a gýči v hudbe a udalostiach Veľkej noci z pohľadu starého a nového zákona (Indulona sa koná cez víkend, kedy je Kvetná nedeľa). Jeden diskuskný blok s p. Draveckou bude vyhradený na vaše otázky zo sv. písma; ak si ich vopred pripravíte (môžu byť hocijakého charakteru a z hocijakej oblasti), p. Dravecká vám na nich ochotne odpovie.

2013-03-22az24-indulona-7-pozvanka-mala