Indulona 6 (jeseň 2012)

O Indulone 6 na stránkach časopisu Slovo

Krátku informáciu o Indulone 6 uverejnil časopis Slovo - oficiálny časopis gréckokatolíckej cirkvi, konkrétne v čísle 26/2012 na stranách 5 a 6, autorom je Jana Vinterová.

O pokore a ideálnom štáte

Za Renčišovom leží nenápadné lyžiarske stredisko Búče. V čase Indulony – týždeň po Dušičkách – bola jeseň v plnom prúde, takže vleky a svahy neboli v centre našej pozornosti. Ale tie farebné stromy a čistý lesný vzduch by si musel všimnúť aj najväčší ignorant. Krásne prostredie, jednoduchá chata a kopa milých ľudí, skalných indulončanov i nováčikov, toto všetko sa zmixovalo na Indulone VI. do príjemnej akcie.

Skauti, ktorí v piatok večer myslia

V piatok v rámci zoznamovania sme mali možnosť spoznať vynikajúceho filozofa a metafyzika, ktorý pôsobí na Kolégiu Antona Neuwirtha – Matúša Sitára, PhD. Na podobné akcie je už „vycvičený“, takže hneď v úvodnom diskusnom bloku prinútil všetkých rozmýšľať. A nie nad hocičím, ale nad zaujímavými otázkami ohľadom ľudskej spoločnosti. Tie boli volené tak rafinovane, že diskusia vznikla takmer okamžite. No skúste odpovedať na otázku, či je dobro spoločnosti dôležitejšie ako dobro jednotlivca. Alebo či sa má o vzdelávanie detí starať štát alebo rodič.

Čítať ďalej: O pokore a ideálnom štáte

Podrobné informácie pre účastníkov Indulony 6

Informácie o blížiacej sa Indulone sú v tomto dokumente.

Pozvánka na Indulonu 6

Prijmite pozvanie na ďalšiu Indulonu v poradí. Tentokrát nás poctí svojou návštevou Matúš Sitár - učiteľ v Kolégiu Antona Neuwirtha, filozof a metafyzik. S ním budeme diskutovať o ideálnom štáte a spravodlivom vladárovi. O cnosti sa budeme rozprávať s gréckokatolíckym kňazom Michalom Hospodárom.

Pozvánka na Indulonu 6