Indulona 5 (jar 2012)

Tu je fotogaléria k tejto Indulone.

Križiaci na Spiši

Spišský hrad je naozajstný klenot. Pozerať sa naň cez okno a pri tom počúvať o dávnej európskej histórii je príjemné pre každého, kto túži rozširovať si obzory. A toto veru nebol obyčajný dejepis.

Piatok bol zoznamovací, keďže v Spišskom Podhradí sa v posledný marcový víkend stretli skauti z celého Slovenska. K tomu patrila aj diskusná hra. Jej cieľom bolo naladiť účastníkov na najbližšie dva dni, ktoré sa mali niesť v diskusnom režime. Niektorí sa cítili obmedzení, lebo každý smel hovoriť, len keď bol na ňom rad a ináč sa mohol akurát tak kyslo tváriť. Bývalá premiérka Iveta Radičová určite netuší, že jej výrok sa stal základom piatkového programu našej skautskej Indulony. Argumenty za a proti sa nachádzali ľahko i ťažko, ale čo je kontroverzné, o tom sa vždy s chuťou debatuje.

HEDr. Hromják, PhD. na svoje diskusné bloky ani raz nemeškal. Historik, kňaz a vysokoškolský asistent k nám dochádzal zo Spišskej Kapituly vždy dobre naladený a pripravený na akékoľvek pichľavé, príjemné i nepríjemné otázky. Témy, ktoré prednášal, k tomu priam zvádzali, a on sám nás aj vyzýval, aby sme sa smelo pýtali. Možno preto, že vedel, že jeho bloky majú byť diskusné a nie prednáškové. Lenže skúste diskutovať s odborníkom na také široké témy, keď on má načítaných možno dvadsať kníh a vy desať strán.

Čítať ďalej: Križiaci na Spiši

Podrobné informácie pre účastníkov Indulony 5

v tomto dokumente. Spomínajú sa v ňom aj texty, ktoré si treba načítať, tie sú prihláseným poslané e-mailom.

Ďalší "nepovinný", ale odporúčany text je tu: http://jameshannam.com/inquisition.htm . Pod ním najdete aj bohatú bibliografiu.

Pozvánka na Indulonu 5

2012-03-30az04-01-indulona-5-pozvanka-mala