Indulona 4 (jeseň 2011)

Máme fotky z Indulony 4

Ďakujeme Ondrovi, že nám sprístupnil fotky z Indulony 4. Sú v tejto fotogalérii.

Hodnotiaci dotazník

Ahojte,
 
na tomto linku
nájdete hodnotiaci dotazník. Poprosím vás, venujte mu zopár minút. Je koncipovaný tak, aby vám naozaj zabral co najmenej času. Vaše odpovede nám veľmi pomôžu a budeme radi, ak sa aj rozpíšete a môžete nás aj poriadne skritizovať - nešetrite nás :).
 
za realizačný tím Indulony - Ján Breza - Padre

Základom zadefinovať si pojmy

img 2048Pravda nie je relatívna, prirodzený zákon je vpísaný do svedomia, Hitler nebol líder, autorite sa dá naučiť... Októbrová víkendová akcia Indulona IV nám osvetlila mnoho problémov, s ktorými sa borí súčasný mladý človek. Vyjadriť k téme sa mohol každý a účasníci toto právo aj patrične využívali, takže výsledkom boli naozaj plodné diskusie. Veľká vďaka za to patrí najmä nášmu hosťovi Martinovi Luteránovi, rektorovi Kolégia Antona Neuwirtha, ktorý má morálnu filozofiu v malíčku a vynikajúco sa orientuje v právnych, etických a náboženských otázkach. On viedol väčšinu našich diskusií, dal im správny smer a šťavu.

Začíname od Sokrata?

No nie tak celkom, ale pravda je, že základom každej diskusie je zadefinovať si pojmy. Preto sme si na začiatok povedali niečo o tom, ako správne diskutovať, aký je základ a cieľ dobrého dialógu, či je právd viac a kto je ich nositeľom. Na piatok večer to bolo akurát dosť, veď aj Sokrates po istom čase začal svojím „podrypovaním“ liezť ľuďom na nervy. Pred oficiálnou večierkou sme sa rozprávali už len tak neformálne, kto mal s kým chuť a rovnakú vlnovú dĺžku.

Čítať ďalej: Základom zadefinovať si pojmy

Pozvánka na Indulonu 4

2011-10-28az30-indulona-4-pozvanka-mala