Indulona 2 (jeseň 2010)

Máme fotky z Indulony 2

Fotky z Indulony 2 sú v tejto fotogalérii.

Indulona (nie na detský zadoček)

DSC06626Začalo sa babie leto. Vonku bolo farebne a relatívne teplo a my sme spustili už druhú časť našej roverskej akcie s názvom Indulona, teda intelektuálne, duchovné a logické napredovanie. Bola to trojdňovka, nie však obyčajná, ale nabitá takou mierou intelektuálnej energie a duchovna, že by to naplnilo aj koňa.

Poďme sa vzdelávať

Inšpiráciou pre takéto podujatie sa nám stalo Kolégium Antona Neuwirtha (KAN) a letné univerzity, o ktorých už v nejakom Médiu bola reč. Keďže v našom zbore máme silnú skupinu roverov, ktorí sú absolventmi týchto vynikajúcich kurzov, alebo im jednoducho aspoň fandia, povedali sme si – prečo nie? Rovering, to nie sú iba adrenalínové akcie, výpravy do zahraničia alebo pomoc pri stavbe táborov. Potreba vzdelávať sa vo filozofických, politických, teologických, morálnych, ekonomických a ďalších témach sa ukázala taká veľká, že dve Indulony sú za nami a už plánujeme ďalšiu.

Čítať ďalej: Indulona (nie na detský zadoček)

Pozvánka na Indulonu 2

2010-10-01az03-indulona-2-pozvanka-malaPozývame vás na druhú časť série akcií s názvom INDULONA - INtelektuálne, DUchovné a LOgické NApredovanie. Akcia bude prebiehať 1. - 3. 10. 2010 a jej nosnou témou bude demokracia.

Miest konania akcie bude viacero. Začneme v piatok 1. 10. 2010 o 16:00 v K9 1. diskusným blokom s názvom "Kresťanstvo a dnešok" pod vedením o. Milana Hermanovského.
Potom sa presunieme do Kasární/Kulturparku, kde o 19:00 začína koncert vážnej hudby s názvom Konvergencie.
Po skončení koncertu je voľný program, spíme každý doma.

V sobotu 2. 10. 2010 sa stretneme o 8:15 na Námestí osloboditeľov odkiaľ sa autobusom presunieme do kláštora Augustiniánov v dedine Ťahanovce. Tam sa v troch diskusných blokoch budeme venovať diskusnej téme Demokracia pod vedením Mgr. Juraja Šústa, PhD., ktorý k nám zavíta z ďalekej Bratislavy. Obed a večera budú zabezpečené.
Po večeri sa presunieme do centra mesta, kde sa trochu "potúlame" :) a približne o 20:30 pôjdeme do Metropolu, kde si pozrieme film a potom, kto chce, môže ostať spať v Metropole - v tom prípade je potrebné priniesť si karimatku, spacák a zvyšné veci nevyhnutné k prespatiu v klubovni.

V nedeľu 3. 10. 2010 o 8:00 je sv. omša v Chráme Ducha Svätého, tí, ktorí chcú sa na nej zúčastnia. O 9:30 sa v Metropole začne 5. diskusný blok s názvom "Dobro v poňatí antických filozofov" opäť pod vedením Juraja Šústa. Skončíme o 11:00 zhodnotením akcie.

Čo sa stravy týka - piatkovú večeru, sobotňajšie a nedeľňajšie raňajky si každý zabezpečí sám, sobotňajší obed a večeru budeme mať u Augustiniánov.

Podmienky pre účastníkov - vek min. 14 rokov, pred akciou si prečítať esej od C. S. Lewisa (link na stiahnutie pošleme všetkým prihláseným).

Účastnícky poplatok je 12 eur. Zahŕňa stravu, poplatok za ubytovanie, stravu a cestovné hostí. Prihlásiť sa môžete mailom na zborovú adresu alebo telefonicky na 0949 308 903 (Fabo).

Kliknutím na obrázok sa zobrazí plagát k akcii. Všetci ste srdečne pozvaní.

Fabo